top of page

st 03. 4.

|

Nieuwpoort

Sportovní plavba z Belgie do Bretaně na závodní A31

Nieuwpoort (BE) - průjezd La Manche - Guernsey - (pobřeží UK) - pobřeží Bretaně - Lorient (FR) Středně náročná až náročná sportovní plavba na závodní Archambault A31.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Sportovní plavba z Belgie do Bretaně na závodní A31
Sportovní plavba z Belgie do Bretaně na závodní A31

Čas a místo

03. 4. 2024 11:00 – 13. 4. 2024 10:00

Nieuwpoort, Watersportlaan 11, 8620 Nieuwpoort, Belgie

Posádka

O události

Středně náročná až náročná sportovní plavba z Nieuwpoortu v Belgii do Lorientu v Bretani v termínu od 3. do 13.dubna 2024. Plavba je vhodná pro všechny, kdo již mají nějaké zkušenosti s jachtingem a chtějí si vyzkoušet plavbu v obtížnějších podmínkách. Pojedeme i za horšího počasí - déšť nás rozhodně nezastaví, vítr do 35 uzlů a vlny do 4 metrů také ne.

Upluté míle (600-800) je možné započíta jako praxi pro český průkaz B.

Maximální počet účastníků je 3 + skipper.

Cestou navštívíme některé z přístavů Dunkerk, Dieppe, Le Havre, Cherbourg, ostrovy Guernsey a Alderney, malebná městečka l'Aber Wrac'h, Camaret-sur-Mer nebo třeba Loctudy. Když nám bude počasí přát, podíváme se i k pobřeží UK - mohli bychom navštívit ostrov Wright nebo třeba Plymouth. Do programu určitě zařadíme kratší nonstop plavbu (cca 2 noci na vodě), noční plavby, plavbu s různými plachtami a procvičíme i pokročilejší jachtařské dovednosti jako je výpočet slapových proudů a výšky hladiny. 

Základní cena 15 900,- Kč za osobu pokrývá náklady na loď, pojištění kauce a dopravu skippera z Lorientu.

Odhadovaná cena neobsahuje poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu, jídlo a dopravu. Posádka živí skippera.

Možnosti dopravy do Nieuwpoortu:

  • Do Bruselu letecky z Prahy (www.brusselsairlines.com)
  • Mohu zajistit odvoz autem z letiště Zaventem v Bruselu (BRU) do Nieuwpoortu

Možnosti zpáteční dopravy z Lorientu:

  • Vlakem (TGV) z Lorientu do Paříže, dále nočním vlakem z Paříže do Vídně 
  • Vlakem (TGV) do Rennes, dále pak letecky (easyJet)
  • Vlakem (TGV) do Nantes, dále pak letecky (Volotea) 
  • Vlakem (TGV) z Lorientu do Paříže, dále letecky
  • Různé varianty autobusové dopravy (cca 24 - 36 hodin cesty)

Atlantik a Severní moře je poměrně náročná jachtařská oblast, kvalitní offshore oblečení včetně vysokých bot bude nezbytností.

Plavíme se na závodní dvoukajutovce Archambault A31. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnesy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini a další nezbytné vybavení. O výrobu elekrřiny se stará solární panel a hydrogenerátor, takže je loď plně autonomní i při nonstop plavbách.

Loď je vybavená kompletní sadou plachet - klasická hlavní plachta se třemi refy, kosatka, genoa, 1 spinakr, 2 genakry a bouřková kosatka. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu a to již při větru kolem 18ti uzlů. Se správně nastavenými plachtami bychom měli dosahovat rychlostí přes 10 uzlů.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com (Laudato Si). Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Doporučené vybavení na plavbu najdete tomto odkazu.

Sdílet událost

bottom of page