top of page

út 23. 5.

|

Port Kernével, Larmor-Plage

Regata Transmanche 2023

Zhruba 220 mil dlouhá regata se startem i cílem v l'Aber Wrac'h. Otočným bodem je Plymouth, v UK se ale nezastavuje. Regata je otevřena pro všechny kategorie lodí a všechny, tedy i amatérské, posádky.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Regata Transmanche 2023
Regata Transmanche 2023

Čas a místo

23. 5. 2023 19:00 – 30. 5. 2023 19:00

Port Kernével, Larmor-Plage, 56260 Larmor-Plage, Francie

Posádka

O události

Účast na amatérské regatě přes kanál La Manche. Přestože vlastní regata trvá jen 2 dny, zbytek času strávíme přepravou z Lorientu na místo startu v L'Aber Wrac'h a zpět. Cestu tam využijeme jako "secvičnou" plavbu na seznámení s lodí a posádkou. Při návratu určitě budeme mít čas, abychom se zastavili v zajímavých přístavech v Bretani.

Popis Transmanche 2022 na stránkách YC Abers včetně výsledků z posledního ročníku.

Transmanche 2023 proběhne v termínu od 26. do 29. května 2023 - Transmanche 2023 .

Maximální počet účastníků je 5 + skipper, minimální 4 + skipper.

Termín pro přihlášení: do 15.dubna 2023

Cena 13 500,- Kč za osobu pokrývá náklady na loď, pojištění kauce, startovné a dopravu skippera do Lorientu. Dále je třeba počítat s platbou za přístavy a spotřebovanou naftu ve výši cca 1 000,- Kč za osobu - mezi posádku bude rozpočítáno dle skutečných výdajů. 

Výše uvedená cena neobsahuje náklady na jídlo a dopravu, posádka živí skippera.

Možnosti dopravy do Lorientu a zpět:

  • Autem, poplatky za dálnice ve Francii cca 150,- EUR
  • Letecky do Paříže a pak vlakem (TGV) do Lorientu, nutný přesun z letiště na nádraží Montparnasse. Cena kolem 300,- EUR

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Plavíme se na závodní dvoukajutovce Archambault A31. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnessy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini a další nezbytné vybavení. 

Loď je vybavená kompletní sadou plachet od různě velkých kosatek, přes spinakr, gennakr až po bouřkové plachty. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com . Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Sdílet událost

bottom of page