top of page

so 13. 4.

|

La Rochelle

Regata Gascogne 45/5

Zhruba 300 mil dlouhá regata se startem i cílem v La Rochelle. Otočným bodem je meteorologická bóje uprostřed Biskajského zálivu na pozici 45°N 005°W. Regata je otevřena pro všechny kategorie lodí a všechny, tedy i amatérské, posádky.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Regata Gascogne 45/5
Regata Gascogne 45/5

Čas a místo

13. 4. 2024 13:00 – 23. 4. 2024 11:00

La Rochelle, 20 Av. de la Capitainerie, 17000 La Rochelle, Francie

Posádka

O události

Účast na offshore regatě do středu Biskajského zálivu. Přestože vlastní regata trvá jen 2-3 dny, zbytek času strávíme přepravou z Lorientu na místo startu v La Rochelle a zpět. Cestu tam využijeme jako "secvičnou" plavbu na seznámení s lodí a posádkou. 

Popis Gascogne 2023 na stránkách La Rochelle Nautique včetně výsledků z posledního ročníku.

Maximální počet účastníků je 4 + skipper, minimální 3 + skipper.

Termín pro přihlášení: plavba již je plně obsazena

Cena 16 900,- Kč za osobu pokrývá náklady na loď, pojištění kauce, startovné a dopravu skippera do Lorientu. Dále je třeba počítat s platbou za přístavy a spotřebovanou naftu ve výši cca 1 000,- Kč za osobu - mezi posádku bude rozpočítáno dle skutečných výdajů. 

Výše uvedená cena neobsahuje náklady na jídlo a dopravu, posádka živí skippera.

Možnosti dopravy do Lorientu a zpět:

  • Autem, poplatky za dálnice ve Francii cca 150,- EUR
  • Letecky do Paříže a pak vlakem (TGV) do Lorientu, nutný přesun z letiště na nádraží Montparnasse. Cena kolem 300,- EUR

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Plavíme se na závodní dvoukajutovce Archambault A31. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnessy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini, solární panel, hydrogenerátor a další nezbytné vybavení. 

Loď je vybavená kompletní sadou plachet od různě velkých kosatek, přes spinakr, gennakr až po bouřkové plachty. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com . Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Sdílet událost

bottom of page