top of page

ne 04. 8.

|

Dublin

Offshore plavba Dublin - Lorient, srpen 2024

Dublin (IR) - Lorient (FR) Offshore plavba v délce cca 650 nm vhodná jako praxe na český průkaz B.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Offshore plavba Dublin - Lorient, srpen 2024
Offshore plavba Dublin - Lorient, srpen 2024

Čas a místo

04. 8. 2024 16:00 – 14. 8. 2024 12:00

Dublin, Howth, Dublin, Ireland

Posádka

O události

Středně náročná plavba z Irska do Bretaně. 

Maximální počet účastníků 3 + skipper.

Uplutá vzdálenost 500-800 nm může být započítána jako praxe pro český průkaz B. Součástí plavby bude i praktické procvičení navigace v přílivových oblastech - proudy, výška hladiny a dostupnost přístavů. 

Při cestě z Irska se pokusíme obeplout legendární maják na Fastnet Rock. 

Cena za osobu 15 900,- Kč. Cena pokrývý náklady na pronájem lodě, pojištění odpověnosti a dopravu skippera z Lorientu. Cena nepokrývá dopravu posádky, spořebovanou naftu, poplatky za maríny ani jídlo (posádka živí skippera).

Atlantik a Keltské moře je poměrně náročná jachtařská oblast, kvalitní offshore oblečení včetně vysokých bot bude nezbytností.

Plavíme se na závodní dvoukajutovce Archambault A31. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnesy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini, solární panel, hydrogenerátor a další nezbytné vybavení. 

Loď je vybavená kompletní sadou plachet od různě velkých kosatek, přes 3 spinakry, genakr až po bouřkové plachty. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com (Laudato Si, CZ). Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Doporučené vybavení na plavbu najdete tomto odkazu.

Sdílet událost

bottom of page