top of page

NABÍZENÉ SLUŽBY

20221016_132026.jpg

PRONÁJEM ZÁVODNÍ ARCHAMBAULT A31

Plavba na závodní lodi má svá specifika, ale není třeba se toho zbytečně bát. 

Přestože francouzská loděnice Archambault vyráběla výkoné závodní speciály, model A31 nabízí překvapivě komfortní a pohodovou plavbu - tedy pokud není tlačena až na samou hranici svých možností. Necelých deset metrů dlouhá loď reaguje parádně na kormidlo a již při větrech lehce nad 10 uzlů nabízí rychlost blížící se 7 uzlům. Do skluzu jde ochotně již při síle větru kolem 18ti uzlů.

V období letní sezóny (duben-říjen) si ji můžete pronajmout v Mekce závodního jachtingu - v Lorientu ve Francii. O loď se stará společnost Iloria Bretagne a rezervace je možná na adrese: Laudato Si - rezervace .

Technické detaily a galerie Laudato Si.

Praktický kurz a zkouška "C"

Jako "Jachetní instruktor MD ČR" mohu organizovat praktické kurzy pro oprávnění "C" a vydávat osvědčení o složené praktické zkoušce.

 

Obsahem kurzu je procvičování všech dovedností předepsaných ministertstvem dopravy - příprava jachty před vyplutím, plán plavby, předpověď počasí, plavba na motor a na plachty, řešení mimořádných situací, .... Speciální pozornost věnuji nácviku přístavních manévrů - z vlastní zkušenosti vím, že se jedná o nejvíce stresující součást všech plaveb začátečníků i zkušenějších skipperů.

 

Neodmyslitelnou součástí kurzu je i celonoční plavba, při které procvičujeme navigaci podle majáků a jiných navigačních světel. 

Předpokladem pro účast na kurzu je buď předchozí zkušenost s jachtingem nebo absolvování teoretického kurzu pro oprávěnní "C",

Sextant_z_boku.jpg
Steer Wheel on a Boat

PŘÍLIVY A ODLIVY

Plavba zaměřená na teoretický i praktický výcvik výpočtu výše hladin a síly proudů při slapových jevech.


Uskutečňuje se v oblasti francouzské Bretaně, Normandie, Normandských ostrovů (Channel Islands) případně až pobřeží Spojeného království.

V těchto oblastech dosahuje rozdíl hladin přo odlivu a přílivu až 14m (Mt. Saint Michele u St. Malo) a proudy až 8 uzlů (okolí ostrova Ouessant u Brestu).

Jedná se většinou o týdenní plavby. Uplutá vzdálenost je menší než u offshore plaveb - cca 200 nm, někdy je možné míle započítat jako praxi pro průkaz "B".

OFFSHORE PLAVBY

Náročnější podniky, které vždy obsahují několikadenní nonstop plavbu, značná část je realizována v noci. Vyjíždíme i do nevlídného počasí (předpověď síly větru do 8 Bf a vlny do 4 metrů).


Každý účastník má prostor vyzkoušet si velení na lodi, rozhodování o nastavení plachet, plánování kurzu, zohlednění přílivových proudů, výpočet výšky přílivu a odlivu, plánování odjezdu a příjezdu dle přílivu a odlivu a pravidelné střídání hlídek. Vozím s sebou i sextant, takže zkoušíme i atronomickou navigaci.
Plavba je fyzicky i psychicky náročná, je třeba se naučit hospodařit se silami - odpočívat vždy, když to jde. 


Součástí plavby je i nácvik manévru MOB na plachty.
Plavba je většinou realizována v oblasti Atlantiku s odjezdem a návratem do Francie.
Pro zájemnce o průkaz B se napluté míle počítají do požadovaní praxe.

Plavba většinou trvá 10-14 dnů, uplujeme 500 - 1000 Nm a není vhodná pro úplné jachtařské začátečníky.

Sails
Sailboat Deck

PLAVBA NA OBJEDNÁVKU

Rád jako skipper pomohu s organizací plaveb, které nezapadají ani do jedné z výše popsaných nabídek.

Mohu pomoci s výběrem vhodného termínu a lodi, sestavím plán plavby a spočítám odhadované náklady.

DOVOLENKOVÉ PLAVBY VE STŘEDOZEMNÍM MOŘI

Tyto plavby jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější námořníky.

Čeká nás jachtařsky nenáročný program se spoustou koupání, kotvení v zátokách a prohlídkami zajímavých míst na pobřeží.

Cílem plavby není co největší množství nalutých mil, ale pohoda se starými i novými přáteli, relaxace a poznávání nových míst. Přesto se snažím do programu zařadit i noční plavbu - romantika pod hvězdnou oblohou za to rozhodně stojí.
Mezi mé oblíbená destinace patří Řecko a Baleárské ostrovy. Je možné i atlantické pobřeží Francie, to ale většinou oželíme delší koupání - voda má málokdy víc než 19° C.

Sailboat Top View
bottom of page