top of page

so 05. 10.

|

Port Kernével, Larmor-Plage

Kurz trimu plachet v Bretani

Trim plachet v krásném prostředí Bretaně zakončený kratší nonstop plavbou v regatovém tempu. Budeme trénovat výměny plachet (kosatka, gena, genakr, spinakr, bouřkové plachty), obraty proti větru i po větru a nastavení plachet na maximální rychlost lodě. To vše na závodní Archambault A31.

Kurz trimu plachet v Bretani
Kurz trimu plachet v Bretani

Čas a místo

05. 10. 2024 9:00 – 12. 10. 2024 11:00

Port Kernével, Larmor-Plage, 56260 Larmor-Plage, Francie

Posádka

O události

Kurz trimu plachet na závodní Archambault A31 zaměřený na získání rutiny při výměnách plachet a jejich trimu. Cílem bude dosažení maximální rychlosti lodě při každém ze zvolených kurzů - k tomu nám pomůže porovnání s polárním diagramem. Zároveň to bude trénink manévrů s menší až malou posádkou (2-4 námořníci).

Vyrážet budeme z přístavu Port Kernevel v Lorientu a tam se také budeme vracet. Každý den si vybereme plachty, které velikostí a tvarem budou odpovídat očekávanému počasí. Nastoupáme proti větru s kosatkou, otočíme a pustíme to na zadobok se spinakrem/genakrem. Párkrát odhalzujeme, vyměníme plachty, znovu nastoupáme a tak pořád dokola.

Archambault A31 - Laudato Si - je sice menší, ale výkonná loď vybavená širokou paletou plachet, která krásně poslouchá kormidlo a jde ochotně do skluzu. Očekávám, že se svezeme i rychlostí přes 10 uzlů.

Dalším bonusem je plavba v přílivové oblasti - budeme muset malinko počítat proudy a hladiny.

Maximální počet účastníků je 4 + skipper. Minimální 2 + skipper.

Cena 19 900,- Kč za osobu pokrývá náklady na loď, pojištění kauce a dopravu skippera do Lorientu.

Cena neobsahuje poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu, jídlo a dopravu. Posádka živí skippera.

Možnosti dopravy do a z Lorientu:

  • Letecky mezi Prahou a Paříží (Air France, ..., možné jsou i lety z Vídně, Mnichova, ...)
  • Letecky do Rennes (easyJet) nebo Nantes (Volotea)
  • Vlakem TGV z letiště do Lorientu a zpět (rezervace např. www.thetrainline.com)
  • Různé varianty autobusové dopravy (cca 24 - 36 hodin cesty)

Biskajský záliv v říjnu může být náročná jachtařská oblast, kvalitní offshore oblečení včetně vysokých bot bude nezbytností.

Plavíme se na závodní dvoukajutovce Archambault A31. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnesy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini, solární panel, hydrogenerátor a další nezbytné vybavení. 

Loď je vybavená kompletní sadou plachet od různě velkých kosatek, přes 6 spinakrů, 2 genakry, code 0 až po bouřkové plachty. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com . Trasování lodi přes satelit bude za plavby veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Doporučené vybavení na plavbu najdete tomto odkazu.

Sdílet událost

bottom of page