top of page

so 07. 5.

|

Brest

Isles of Scilly 2022

Brest – maják na Bishop Rock - Scilly Islands – maják Wolf Rock - (Guernsey) - Brest Týdenní offshore plavba, ideální pro získání mil pro průkaz "B", procvičení výpočtu výšky hladiny a síly proudů, nebo hluboký zážitek z nočních přeplaveb v prostředí průlivu La Manche a Normandských ostrovů.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Isles of Scilly 2022
Isles of Scilly 2022

Čas a místo

07. 5. 2022 12:00 – 13. 5. 2022 14:00

Brest, Port de Plaisance du Moulin Blanc, 29200 Brest, Francie

Posádka

O události

Středně náročná týdenní plavba z Francie na Scilly Islands a zpět. Ostrovy na jižním konci UK jsou zvláštní svým téměř středomořským klimatem s palmami a jinou teplomilnou vegetací.

Plavba se skládá ze tří den-noc-den úseků. První vede z Brestu kolem majáku Bishop Rock na Scilly Islands. Druhý ze Scilly na Guernsey - měli bychom minout maják Wolf Rock. Poslední část plavby tvoří návrat do Brestu průlivem mezi pevninou a ostrovem Ushant - opět kolem majáku - tentokrát Phare du Four. V průběhu plavby si v praxi vyzkoušíme výpočet síly proudů i výšku hladiny v přílivových vodách - rozdíl mezi přílivem a odlivem dělá v Bretani až 10 metrů, proudy až 8 uzlů.

Cena je 16 600,- Kč za osobu.

V ceně jsou zahrnuty veškeré náklady spojené s lodí a službami skippera (nájem lodi, pojištění kauce, doprava skippera, nafta, poplatky za maríny, ...). Dopravu si zajišťuje a hradí každý zvlášť. Jídlo je řešeno společnou lodní kasou (cca 4 500,- Kč za osobu), posádka "živí" skippera.

Maximální počet účastníků je 5 + skipper.

Možnosti dopravy do Brestu:

  • Autem, poplatky za dálnice ve Francii cca 120,- EUR
  • Letecky Praha - Brest s AirFrance. Cena kolem 300,- EUR
  • Letecky do Paříže a pak vlakem (TGV) do Brestu, nutný přesun z letiště na nádraží Montparnasse. Cena kolem 300,- EUR

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Plavíme se na tříkajutové Beneteau First 36.7. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnessy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini a další nezbytné vybavení. Standardní hlavní plachta je osazena třemi refy, rolovací genu doplňuje ještě spinakr.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com . Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Sdílet událost

bottom of page