top of page

čt 12. 1.

|

Nieuwpoort

Kondiční plavba - trim plachet na závodní A31 (leden)

Čtyřdenní kondiční plavba zaměřená hlavně na manipulaci s různými plachtami a jejich trim. Na závodní plachetnici Archambault A31 budeme mít celkem 9 různých plachet. Intenzivně budeme trénovat i manévr MOB na plachty a další dovednosti.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Kondiční plavba - trim plachet na závodní A31 (leden)
Kondiční plavba - trim plachet na závodní A31 (leden)

Čas a místo

12. 1. 2023 9:00 – 15. 1. 2023 16:00

Nieuwpoort, Watersportlaan 11, 8620 Nieuwpoort, Belgie

Posádka

O události

Kondiční plavba zaměřená hlavně na práci s různými plachtami a jejich trim. Vyjíždět budeme z mariny v Nieuwpoortu v Belgii a do stejného přístavu se budeme vracet vždy na noc.

Trénovat budeme na závodní plachetnici Archambault A31, která je vybavena celkem devíti plachtami. K dispozici budeme mít klasickou hlavní plachtu se třemi refy, dvě klasické kosatky (J2 a J4) s jedním refem, těžký gennaker - reacher, střední gennaker - runner, těžký spinnaker - runner, code 0, bouřkovou hlavní plachtu a bouřkovou kosatku.

První den začneme nastrojením hlavní plachty a jedné z kosatek (vybereme podle předpovědi na den). Pak už vyrazíme na moře a budeme trénovat plavby ve všech možných i nemožných kurzech. Nastoupáme si proti větru, pak vytáhneme spi/gen a svezeme se zpátky dolů, zkusíme bočák, zadobok, ostrou stoupačku - a to pořád dokola, dokud se nám manipulace a trim plachet nedostane pod kůži.

A31 je rychlá loď, která i při slabém větru bez problémů překonává rychlost 7 uzlů a do skluzu jde už při větru kolem 16-20ti uzlů. Pokud tedy budou vhodné podmínky, užijeme si i spoustu zábavy - maximální rychlost dosažená s touto lodí minulým majitelem je 23 uzlů.

V dalších dnech bude program podobný, budeme zkoušet různé plachty a zdokonalovat jejich trim s cílem přiblížit se k maximálním možným výkonům.

Základní cena 6 900,- Kč za osobu obsahuje náklady na loď a spotřebovanou naftu. Neobsahuje poplatky za navštívené přístavy (pokud bychom se vždy nechtěli vracet do Nieuwpoortu) ani dopravu a jídlo. 

Dopravu do Belgie a zpět si každý řeší individuálně. Příjezd již ve středu večer a přespání na lodi je po domluvě možné. Stravovat se budeme společně na lodi, případně vyrazíme do restaurace. Náklady na jídlo si budeme dělit rovným dílem.

Maximální počet účastníků je 4 + skipper.

Možnosti dopravy do Nieuwpoortu:

  • Letecky do Bruselu - letiště Zaventem - zkratka BRU (např. s www.brusselsairlines.com). Posádku mohu ve středu večer autem vyzvednout na letišti BRU a odvézt do Nieuwpoortu.
  • Autem přes Norimberk, Frankfurt, Kolín, Cáchy a Brusel přímo do Nieuwpoortu (z Prahy něco přes 1000km a 10 hodin cesty)

Severní moře v zimě může být poměrně náročná jachtařská oblast, kvalitní offshore oblečení včetně vysokých bot mohu jen doporučit. Spát budeme na lodi, je potřeba si přivézt spacák.

Archambault A31 je závodní dvoukajutovka s kormidelní pínou. Loď je vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty a harnesy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač a EPIRB bóji a další nezbytné bezpečnostní vybavení. K navigaci používáme palubní počítač s programem ADRENA a kompletními mapami.

Na lodi není teplá voda ani sprcha (budeme využívat zázemí v přístavu), nenajdeme na ní ani chlazenou ledničku. Máme k dispozici dvouplotýnkový plynový vařič i běžnou lodní toaletu s nádrží na black water.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com

Sdílet událost

bottom of page