top of page

so 11. 9.

|

Brest

Fastnet Rock, září 2021

Brest - pobřeží Bretaně - Brest – Fastnet Rock – Scilly Islands – Brest Super offshore plavba, ideální pro získání hromady mil pro průkaz "B" či vyzkoušení nepřetržité pětidenní plavby v náročném prostředí Průlivu a Irského moře.

Registrace jsou uzavřeny
Jiné plavby v nabídce
Fastnet Rock, září 2021
Fastnet Rock, září 2021

Čas a místo

11. 9. 2021 9:00 SELČ – 24. 9. 2021 13:00 SELČ

Brest, Port de plaisance du Moulin Blanc, 29200 Brest, Francie

O události

Náročná desetidenní plavba pro zkušenější námořníky, držitele průkazů C, kteří potřebují míle na B. Nebo prostě pro dobrodruhy, které láká moře od obzoru k obzoru.

První čtyři dny strávíme "zahřívací" plavbou po Bretani. Pak už nás čeká zhruba čtyř až pětidenní nonstop plavba z Brestu Atlantikem a Irským mořem k Fastnet Rock a zpět na Scilly Islands v celkové délce 550 NM. Na Scilly před návratem na kontinent zregenerujeme a pokocháme se jejich téměř středomořským klimatem.

Pak už se „jen“ přeplavíme zpět do Francie (opět noční plavba) a podle počasí a časových možností navštívíme některé zajímavé mariny a přístavy severní Bretaně. Zde také potrénujeme výpočty výšky hladin přílivů/odlivů a slapových proudů. Jen připomínám, že rozdíl hladin v této oblasti je běžně více než 8 metrů a v některých místech jsou přílivové proudy silné až 8 uzlů.

Pojedeme na lodi se spinnakerem a vybavené pro offshore jachting. Poctivé námořnické oblečení je nezbytné.

Maximální počet účastníků 7 + skipper

Sdílet událost

bottom of page