top of page
Vyhledat

Saronský záliv říjen 2017

Aktualizováno: 17. 2. 2022

Krásy Řecka poznávané při krátké plavbě Saronským zálivem z Atén na Hydru a zpět.

Trasa plavby: Kalamaki -> Perdika -> Poros -> Hydra -> zátoka Barbaria -> Aegina -> Kalamaki

Bavaria 36 Cruiser, 137 NM


A je to tady, konečně zase vyrážíme na plavbu.


První den plavby nám počasí nepřeje a tak jen den motorujeme. Odpoledne se vyvazujeme u městského mola v Perdice na ostrově Aegina.

Úsek z Perdiky do přístavu Poros na stejnojmenném ostrově. Kromě přistávacích manévrů jedeme celou dobu na plné plachty ve větru 3-4Bf.

Dnes jen kratší přejezd na ostrov Hydra.

Po klidném nočním odpočinku vyrážíme směr ostrov Georgios. Protože se však mění předpověď počasí, pružně reagujeme a měníme cíl na zátoku Barbaria na ostrově Poros. Zde trávíme romantickou noc na kotvě.

Opět nefouká, takže krátký přejezd do přístavu Aegina motorujeme.

Poslední úsek do Kalamaki nám vynahrazuje včerejší nudu. Stoupačka proti větru 4-5 Bf, v nárazech až 6 Bf je náročná pro loď i posádku. Těsně před dojezdem projíždíme flotilou nějaké místní regaty.


32 zobrazení1 komentář

1 Σχόλιο


Fija Lednická
Fija Lednická
17 Φεβ 2022

V Česku sychravé podzimní prázdniny, v Řecku příjemné teplé dny i noci, někteří se i koupají. Nádherné ostrovy a zátoky už bez turistů, dokonalé středomořské jídlo. Krásná poznávačka míst, kam by se člověk jinou dopravou tak snadno nepodíval. Moje srdcovka byl ostrov Hydra, ostrov, kde místo aut potkáte jen osly. Jo a abych nezapomněla, fotografovo srdce celou cestu plesalo. Řecko z moře je krásné.

Μου αρέσει
bottom of page