top of page

pá 19. 7.

|

Port Kernével, Larmor-Plage

Trénink sólové plavby v Biskajském zálivu

Lorient (FR) - Biskaj - Lorient Podnik, na kterém se co nejlépe pokusíme nasimulovat sólovou plavbu. Každý ze tří účastníků povede loď single handed při nonstop plavbě dlouhé 4-5 dnů. Plavit se budeme v Biskajském zálivu mezi Španělskem, Francií, Irskem a UK.

Trénink sólové plavby v Biskajském zálivu
Trénink sólové plavby v Biskajském zálivu

Čas a místo

19. 7. 2024 21:00 – 04. 8. 2024 10:00

Port Kernével, Larmor-Plage, 56260 Larmor-Plage, Francie

Posádka

O události

Plavba je určena pro zkušenější námořníky, kteří by si rádi vyzkoušeli sólovou plavbu, ale zatím si na ni netroufli (stejně jako já). Společně s dalšími dvěma odvážlivci vyrazíme na plavbu, která se bude co nejvíce sólové plavbě podobat. 

Během 15ti denní plavby, každý z nás odřídí jednu třetinu trasy (tedy 4-5 dnů nonstop). Zbývající dva mu budou dělat zálohu pro krizové situace, pokud by nastaly. Takto si všichni vyzkoušíme, jak zvládat kormidlování a trim plachet v jednom, jak hospodařit se silami, zvládat nedostatek spánku, připravovat si jídlo, navigovat, obsluhovat vysílačku a pod.

Možnosti dopravy do a z Lorientu:

  • Nočním vlakem z Vídně do Paříže a pak vlakem (TGV) do Lorientu
  • Letecky do Rennes a pak vlakem (TGV) do Lorientu
  • Letecky do Paříže a pak vlakem (TGV) do Lorientu, nutný přesun z letiště na nádraží Montparnasse. 

Cena za loď na osobu: 32 500,- Kč / 1 300,- EUR (pokrývá pronájem lodi, pojištění a dopravu skippera do přístavu, délka plavby je 15 dnů). Dále je třeba počítat s náklady na dopravu, jídlo a přístavní poplatky.

Atlantik a Severní moře je poměrně náročná jachtařská oblast, kvalitní offshore oblečení včetně vysokých bot bude naprostou nezbytností.

Jeli bychom na lodi Archambault A31, která je přizpůsobena pro shorthanded plavby. Je vybavena autopilotem, elektřinu zajišťuje solární panel a hydrogenerátor Watt&Sea, prvky trimu hlavní plachty jsou svedeny do kopitu na dosah kormidelníka, ... K dispozici bude také široká paleta plachet včetně různě velkých spinakrů, genakrů a bouřková kosatka do silného větru

Loď je dále vybavena a certifikována pro offshore plavby (>60nm od pobřeží).  Na palubě máme samonafukovací vesty se světlem a harnesy pro všechny členy posádky, záchranný ostrůvek, AIS vysílač i přijímač, EPIRB bóji, satelitní komunikátor GARMIN InReach Mini, solární panel, hydrogenerátor, navigační počítač, papírové mapy, sextant a další vybavení. 

Loď je vybavená kompletní sadou plachet od různě velkých kosatek, přes 3 spinakry, 2 genakry, code 0 až po bouřkové plachty. Loď je při vhodných podmínkách ochotná jít do skluzu.

Aktuální pozici lodi dle AIS je možné sledovat na adrese www.marinetraffic.com (Laudato Si, CZ). Trasování lodi přes satelit bude veřejně dostupné na adrese share.garmin.com/share/blueyachting .

Jak je organizována offshore plavba si můžete přečíst zde.

Doporučené vybavení na plavbu najdete tomto odkazu.

Sdílet událost

bottom of page